Uwaga! Stare konserwy!

pasztet

Redakcja Trudu odkryła skrzętnie ukrywaną prawdę. Na pólkach sklepowych w Ekorzynie, i zapewne w całym Dreamlandzie, sprzedawany jest stary pasztet konserwowy firmy Senny Kur. Dlaczego nikt jeszcze o tym nie pisze?

Tylko ostatniego wieczoru do szpitali trafiło dwadzieścia osób z objawami ciężkiego zatrucia. Panie, na kolację jadłam pasztet. Dobry, konserwowy, a potem się zesrałam – mówi pani Janina F. (80 lat), u której lekarzom udało się już zażegać ciężką biegunkę. Chcieliśmy zrobić sobie z kolegami romantyczny wieczór. Kupiłem winko, na zagrychę pasztet. Nie wiedzieliśmy, że tak to się skończy – dodaje Janusz C. (43 lata), po czym wymiotuje do podstawionej miski.

Nie od dziś wiadomo, że z konserwami trzeba uważać. Niektóre z nich, przechowywane w złych warunkach, a następnie spożyte, mogą mieć nieprzyjemne skutki. Radzimy omijać szerokim łukiem Sennego Kura. Przyjmowanie wspomnianej konserwy może wywoływać ostrą biegunkę, torsje, a w skrajnych przypadkach nawet nieodwracalne uszkodzenie mózgu.

Organy państwowej inspekcji sanitarnej milczą. Nie wiedzieliśmy… Przeprowadzimy dogłębne badania u producenta produktu – zapewnia Robert Filistrant.

Czy milczenie mediów można wytłumaczyć tym, że 50% akcji Sennego Kura posiada Premier Królestwa Dreamlandu dr net. Daniel von Witt? Nie wolno wykluczyć podejrzenia, że kroi się szersza afera – mówi Tomasz Drąg, pracownik inspekcji sanitarnej z wieloletnim stażem.

O Autorze
Vladimir von Lichtenstein Teutończyk i mieszkaniec Dreamlandu, który stara się wspierać ideę komunistyczną we Wspólnocie Korony Ebruzów. Redakcyjny rysownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *