Niech się świeczczy!

Portrety działaczy KPD niesione przez robotników podczas pochodu pierwszomajowego

Wspaniałym prezentem dla klasy robotniczej w jej święto było ogłoszenie wyników wyborów, które miało miejsce 1 maja. Stanowisko premiera objął przedstawiciel Komunistycznej Partii Dreamlandu – towarzysz Torkan Ingawaar, który trzema głosami (na 24 oddane) pokonał Oskara ben Groznego-Witta, kandydata Klubu Św. Augustyna. 

Choć kampania wyborcza rozpoczęła się bardzo późno, bo właściwie w ostatnich dniach przed wyborami, to zdołała – do zakończenia głosowania – rozgrzać nieco ospałe do niedawna dreamlandzkie forum. Nie dziwi fakt, że Klub Polityczny św. Augustyna stracił zaufanie większości wyborców po fatalnej kadencji premiera Auksencjusza Butodzieja-Witta.  Słaby program kandydata na następcę nie wzbudzał zaufania na poprawę sytuacji. Nic więc dziwnego, że obywatele tym razem postanowili dać kredyt zaufania pozostającym od dawna w opozycji komunistom.

Ambitny program Ingawaara to m.in. odpolitycznienie prokuratury poprzez oddzielenie jej od rządu, naprawa przepchniętej niedawno konstytucyjnej reformy administracji terytorialnej a w polityce zagranicznej dokończenie porządkowania wzajemnych stosunków między Dreamlandem i Elderlandem oraz upomnienie się o utraconą przez Scholandię Awarę Południową. W rządzie, oprócz partyjnych kolegów – tow. Mat Maxa jako MSWiA, Radzieckiego jako MSZ i Aronsa Jesse Oliviera jako Ministra Kultury – zasiądzie również bezpartyjna towarzyszka Polyna jako Minister Sprawiedliwości. Jest to pierwszy krok na drodze do zapowiedzianego odpolitycznienia prokuratury.

Pokonani augustianie nie składają broni. Po ogłoszeniu składu rządu przez nowego Premiera, dotychczasowy kandydat Oskar ben Grozny ogłosił że poprowadzi „gabinet cieni”, który ma – wedle jego własnych słów – „wytykać” działania rządu komunistów.

Redakcja Trudu składa wszystkim czytelnikom najlepsze życzenia z okazji pierwszomajowego Dnia Pracy.

Z przyczyn realowych tekst ten został opublikowany później niż planowano. Za opóźnienie przepraszamy.

O Autorze
Prezerwatyw Tradycja Radziecki W mikroświecie od 2005 roku. Mieszkaniec wielu krajów, w Dreamlandzie od 2016 r. Współzałożyciel KPD. Literat, heraldyk, grafik i polityk.

2 myśli na temat “Niech się świeczczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *