Siła monarchofaszyzmu

Dzisiejszy komiks będzie sceptyczny. Najpierw napiszę kilka słów o inspiracji. Otóż pewnego dnia rzuciłem na sarmackim kanale IRC pytanie, czy gdybym wystartował w wyborach z silnie „republikańską” ideą zapowiadającą obalenie monarchii — czyli obrót o 360 stopni w warstwie uświęconej tradycją symboliki, zdobyłbym poparcie? Odpowiedzi były raczej negatywne lub bardzo sceptyczne. Czemu się tutaj dziwić? Sarmacja od samego swojego początku jest monarchią i raczej to się nie zmieni, choć pozycja monarchy nie jest już tak silna jak dawniej. Zapewne wielu osobom wspinanie się po szczeblach arystokratycznej hierarchii sprawia pewną przyjemność — myślę, że pod tym względem Sarmacja i Dreamland są podobne — a kto może nadawać tytuły jak nie monarcha! Nie będę tutaj krył, że sarmacki tytuł diuka-wicehrabiego miło łechcze również moje ego! Mam nadzieję, że Towarzysze z KPD nie zlinczują mnie za ostanie zdanie…

Słowem wyjaśnienia napiszę jeszcze, że mianem konfitur określa się żartobliwie w Sarmacji nobilitacje i nadania odznaczeń.

kpd2

O Autorze
Vladimir von Lichtenstein Teutończyk i mieszkaniec Dreamlandu, który stara się wspierać ideę komunistyczną we Wspólnocie Korony Ebruzów. Redakcyjny rysownik.

Jedna myśl na temat “Siła monarchofaszyzmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *