Radziecki: Udowodnię, że był to rozsądny wybór!

Radziecki przemawia ze stołu w Hali im. tow. Dworcowa

Przemowa wygłoszona przez Premiera-elekta wkrótce po ogłoszeniu wyników wyborów na dworcu kolejowym w Scholopolis (gnom. Szkolin).

Towarzysze! Przyjaciele!

Przede wszystkim dziękuję wszystkim tym, którzy zaufali mi i mojemu planowi dla Dreamlandu i oddali na mnie głos. Dziękuję też wszystkim pozostałym głosującym – frekwencja w obu turach głosowania była zadowalająco wysoka, co wskazuje na wysoki poziom zaangażowania tych, którzy posiadają prawo głosu.

Wybór mojej osoby na urząd Premiera Rzadu Królewskiego przyjmuję ze spokojem. Po dwóch fatalnych kadencjach na tym stanowisku, obywatele w większości przychylili się do mojej propozycji rządu pracującego i kierującego państwem, niż do chaotycznej wizji gardzącego wszystkim premiera-awanturnika. Mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach udowodnię, że był to rozsądny wybór.

Niezwłocznie po ogłoszeniu wyników przystąpiłem do działań naturalnych dla początku kadencji – to jest kompletowania Rządu. Skierowałem już wiadomości do osób, które widziałbym na stanowiskach ministrów i wiceministrów. Choć formalna audiencja u Królowej dopiero przede mną, już teraz drogą korespondencyjną przedstawiłem jej projekt nowego dekretu o Rządzie Królewskim. Wkrótce – jak sądzę – powinien trafić przed Parlament Królewski.

Swoje expose wygłoszę po wejściu w życie wyżej wymienionego dekretu oraz skompletowaniu i powołaniu przeze mnie Rządu. Nawet jeżeli miałoby się to trochę przeciągnąć (mam nadzieję, że nie dłużej niż do przyszłego tygodnia), to myślę że wystąpienia w kampanii wyborczej i to wystąpienie, a także wypowiedzi które wygłoszę w najbliższym czasie nie pozostawią obywateli do tego czasu niepoinformowanych co do moich planów.

Swoje działania w najbliższym czasie chcę prowadzić sprawnie, w stabilnym tempie. Nie nastawiam się na sprint – chcę wypełnić tę kadencję regularną, trwałą aktywnością. W tym zakresie liczę na wsparcie wszystkich obywateli i obywatelek Królestwa. 

Jeszcze raz – dziękuję za wasze zaufanie. Wandosławię!

Po zakończeniu przemowy nowo wybrany Premier Królestwa Dreamlandu udał się pociągiem do Alexiopolis (gnom. Aleksandrów Deltyjski), gdzie zaokrętował się na statek zmierzający do stolicy. Jego przybycie planowane jest w ciągu najbliższych kilku dni.

O Autorze
Prezerwatyw Tradycja Radziecki W mikroświecie od 2005 roku. Mieszkaniec wielu krajów, w Dreamlandzie od 2016 r. Współzałożyciel KPD. Literat, heraldyk, grafik i polityk.

2 myśli na temat “Radziecki: Udowodnię, że był to rozsądny wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *